Wspólnie chronimy Bałtyk! – współpraca z Fundacją Mare.

cze 22, 2021

Wszyscy, czy jako zawodnicy czy plażowicze, korzystamy z wód Morza Bałtyckiego i plaż, które zachwycają miękkim, białym piaskiem, dzikimi wydmami. Ochrona Bałtyku i plaż poprzez działania skoncentrowane na minimalizowaniu wpływu ludzi na środowisko są nam, organizatorom zawodów, także bliskie. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na wsparcie działań Fundacji MARE, która od 2016 roku zajmuje się ochroną ekosystemów morskich ze szczególnym naciskiem na ochronę ekosystemu naszego rodzimego Morza Bałtyckiego.

W tym celu każdy zawodnik otrzyma Mi Watch, który dzięki wbudowanemu GPS smartwatch może śledzić i dostarczać dokładne informacje o treningu, a w tym o przepłyniętych na wodzie dystansach. Po każdych zawodach zostanie spisana liczba przepłyniętych przez każdego zawodnika kilometrach. Jeden kilometr to 3 złote, które zostaną przekazane na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE.

Dodatkowo każdego dnia przed zawodami uczestnicy, widzowie i turyści będą mogli wziąć udział we wspólnym sprzątaniu plaży oraz zajęciach edukacyjnych.

Najbliższe zawody

2 – 4 lipca 2021 Rewa

Puchar Polski w kitesurfingu i wingfoil oraz Mistrzostwa Polski we Freestyle

30 lipca – 1 sierpnia 2021 Krynica Morska

Puchar Polski

13 – 15 sierpnia 2021 Puck

Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite

Sponsor tytularny

Sponsor główny

Sponsorzy

Organizatorzy