Czy ubiegłoroczna Mistrzyni Europy, Julia Damasiewicz, będzie triumfowała także w tym sezonie?

cze 21, 2021

W zeszłym roku ogromnym sukcesem Polek zakończyły się Mistrzostwa Europy w Kitesurfingu rozgrywane w Pucku od 18 sierpnia 2020. Julia Damasiewicz (lat 15) została Mistrzynią Europy i Mistrzynią Polski w Formule Kite. Magda Woyciechowska (lat 16) zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy i srebrny w Mistrzostwach Polski.

Jaką formę dziewczyny pokażą w tym roku? Przed nami kolejne zawody Pucharu Polski. Czy Magda i Julia nadal dominują nad rywalkami czy też ktoś już depcze im po piętach? Jedno jest pewne – czeka nas bardzo emocjonujący sezon!

Poniżej przypominamy sylwetki naszych medalowych zawodniczek.

Julia Damasiewicz (lat 15) przygodę ze sportami wodnymi rozpoczęła w wieku 4 lat od windsurfingu. W wieku 11 lat postawiła pierwsze kroki na kitesurfingu. Na foilu pływa od 2 lat. Trenuje intensywnie około 150 dni w roku.

Jakiś czas temu, z racji profesjonalnego uprawiania kitesurfingu, wraz z całą rodziną przeprowadziła się do Sopotu, gdzie uczy się w liceum.

Zamierzam przygotowywać się do Igrzysk Olimpijskich. Mam nadzieję, że uda mi się zakwalifikować

mówi Julia Damasiewicz.

Magda Woyciechowska (lat 16) zaczęła pływać na kitesurfingu trzy lata temu. Od dwóch lat ściga się na foilu. Wcześniej od trzeciego roku życia uprawiała narciarstwo i pływanie. Mieszka w Gdyni, gdzie uczy się w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej – drugim najlepszym liceum w Polsce.

Najbliższe zawody

2 – 4 lipca 2021 Rewa

Puchar Polski w kitesurfingu i wingfoil oraz Mistrzostwa Polski we Freestyle

30 lipca – 1 sierpnia 2021 Krynica Morska

Puchar Polski

13 – 15 sierpnia 2021 Puck

Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite

Sponsor tytularny

Sponsor główny

Sponsorzy

Organizatorzy